Peter Žilka

Peter zilka smartdesigns bw

Ahojte, volám sa Peter Žilka a venujem sa tvorbe webov. Svoju prvú webstránku som vytvoril už v roku 2009. Odvtedy som mal dosť času naučiť sa, ako weby robiť poriadne. Pracoval som ako programátor, ako dizajnér, v tímoch aj ako jednočlenný tím. V súčasnosti hľadím v ústrety novým výzvam; držím krok s novými trendmi a technológiami aby som bol zakaždým schopný zabezpečiť čo najlepší digitálny zážitok.

Špecializujem sa na front-end development, webovú typografiu a tvorbu webstránok v redakčnom systéme Craft CMS. Jedná sa o moderný systém na správu obsahu v ktorom je možné web manažovať veľmi jednoducho, rýchlo a flexibilne. Zároveň používam svoje znalosti z vývoja back-endu—konkrétne PHP—predovšetkým počas implementácie do rôznych systémov na správu obsahu.

SMARTdesigns

Firma štartovala v roku 2010. Dnes—virtuálna webová agentúra ktorá má výsledky svojej práce v krajinách po celom svete. V súčasnosti cieli malé až stredne veľké projekty s vyšším rozpočtom nevyhnutným na dosiahnutie lepších než len priemerných výsledkov.

Slovensko
Slovensko
Česká republika
Česká republika
Maďarsko
Maďarsko
Rakúsko
Rakúsko
Nemecko
Nemecko
USA
USA

„But thankfully, we also have those brave souls who dare to see past the ‘success-formula’. We have business/agency and portfolio websites like Molamil, SFCD, and this truly magnificent masterpiece of smart design by Peter Žilka.“

New Approaches to Web Design in 2016

Tracey Jones @ Inbound now

„Smart Designs website displays great typography without any images, only web fonts and CSS.“

It’s Time to Be Honest about Image Replacement Techniques

Maria Antonietta Perna @ SitePoint